Vishay/Sprague 173D336X0025YE3
173D336X0025YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D336X0025YE3
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D336X0025YE3.pdf
Availability of 173D336X0025YE3
QUANTITY
173D336X0025YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D336X0025YE3
Internal Part NumberEIS-173D336X0025YE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D336X0025YE3
Related Links173D336, 173D336X0025YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D336X0025YE3 Details Description
Related parts for 173D336X0025YE3
CRIMPER WIRE .048 'F' datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CUS.HDR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
MODEM SOCKET QUAD-BAND GPRS 5V datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 24VDC PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 15ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf