Vishay/Sprague 173D685X9015VW
173D685X9015VW picture photo
Mfg. Part Number
173D685X9015VW
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D685X9015VW.pdf
Availability of 173D685X9015VW
QUANTITY
173D685X9015VW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D685X9015VW
Internal Part NumberEIS-173D685X9015VW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D685X9015VW
Related Links173D685, 173D685X9015VW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D685X9015VW Details Description
Related parts for 173D685X9015VW
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
*STEEL-TY* STRAP datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 33' datasheet.pdf
RES 32.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE HOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CAP FILM 700VDC UF. RADIAL datasheet.pdf