Vishay/Sprague 173D685X9025WE3
173D685X9025WE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D685X9025WE3
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D685X9025WE3.pdf
Availability of 173D685X9025WE3
QUANTITY
173D685X9025WE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D685X9025WE3
Internal Part NumberEIS-173D685X9025WE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D685X9025WE3
Related Links173D685, 173D685X9025WE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D685X9025WE3 Details Description
Related parts for 173D685X9025WE3
IC DATA SELECTOR/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 54.9KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 393 I/O 672FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 4A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 500' datasheet.pdf