Vishay/Sprague 173D825X9010VE3
173D825X9010VE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D825X9010VE3
Brief Description
CAP TANT 8.2UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D825X9010VE3.pdf
Availability of 173D825X9010VE3
QUANTITY
173D825X9010VE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D825X9010VE3
Internal Part NumberEIS-173D825X9010VE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D825X9010VE3
Related Links173D825, 173D825X9010VE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D825X9010VE3 Details Description
Related parts for 173D825X9010VE3
RES SMD 28K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
IC DSP 24BIT 275MHZ 196MAPBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LCD COG GRAPH 128X64 TRANSFL datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 0.4NH 750MA 50 MOHM datasheet.pdf