Amphenol RF 175101-R2-04.00
175101-R2-04.00 picture photo
Mfg. Part Number
175101-R2-04.00
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE .141 N TYPE PLUG-PLUG 4"
Datasheet Download
175101-R2-04.00.pdf
Availability of 175101-R2-04.00
QUANTITY
175101-R2-04.00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 175101-R2-04.00
Internal Part NumberEIS-175101-R2-04.00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleN-Type to N-Type
1st ConnectorN Male Plug
2nd ConnectorN Male Plug
Length4.00" (101.6mm)
Cable TypeHand Formable .141
Impedance50 Ohm
Frequency - Max-
Color-
Features-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)175101-R2-04.00
Related Links175101-, 175101-R2-04.00 Datasheet, Amphenol RF Distributor
175101-R2-04.00 Details Description
Related parts for 175101-R2-04.00
IC CPLD 10MC 7.5NS 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V P2H 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 270 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 135MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING 815MHZ datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf