NorComp 179-025-413R691
179-025-413R691 picture photo
Mfg. Part Number
179-025-413R691
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
179-025-413R691.pdf
Availability of 179-025-413R691
QUANTITY
179-025-413R691 Order Process
Ship out your order
Specifications of 179-025-413R691
Internal Part NumberEIS-179-025-413R691
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents179-025-413R691 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model179-025-413Rzz1.pdf179-025-413Rzz1.stp179-025-413Rzz1.igs
Standard Package20
Connector StyleD-Sub - Stacked
Connector TypePlug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets
Number of Positions25, 25
Number of Rows2, 2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B); 3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents, Shielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)179-025-413R691
Related Links179-025, 179-025-413R691 Datasheet, NorComp Distributor
179-025-413R691 Details Description
Related parts for 179-025-413R691
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 10% 10W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR40B/AE40G/APK40B datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
PAC-S300-HESD CBL ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
LED LM362A WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf