NorComp 179-025-513R671
179-025-513R671 picture photo
Mfg. Part Number
179-025-513R671
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
179-025-513R671.pdf
Availability of 179-025-513R671
QUANTITY
179-025-513R671 Order Process
Ship out your order
Specifications of 179-025-513R671
Internal Part NumberEIS-179-025-513R671
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents179-025-513R671 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model179-025-513Rzz1.pdf179-025-513Rzz1.stp179-025-513Rzz1.igs
Standard Package20
Connector StyleD-Sub - Stacked
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25, 25
Number of Rows2, 2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B); 3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Shielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)179-025-513R671
Related Links179-025, 179-025-513R671 Datasheet, NorComp Distributor
179-025-513R671 Details Description
Related parts for 179-025-513R671
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
CONN PLUG STR 5POS CRIMP PIN datasheet.pdf
IC CLOCK SSCG EMI 20-TSSOP datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 350A 700VAC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 20A TO220FP datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 180D SOL datasheet.pdf
IC ADC 24-BIT DELTA SIG 24TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 5% 250 VDC RADI datasheet.pdf