NorComp 179-025-613R691
179-025-613R691 picture photo
Mfg. Part Number
179-025-613R691
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
179-025-613R691.pdf
Availability of 179-025-613R691
QUANTITY
179-025-613R691 Order Process
Ship out your order
Specifications of 179-025-613R691
Internal Part NumberEIS-179-025-613R691
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents179-025-613R691 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model179-025-613Rzz1.pdf179-025-613Rzz1.stp179-025-613Rzz1.igs
Standard Package20
Connector StyleD-Sub - Stacked
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25, 25
Number of Rows2, 2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B); 3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents, Shielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)179-025-613R691
Related Links179-025, 179-025-613R691 Datasheet, NorComp Distributor
179-025-613R691 Details Description
Related parts for 179-025-613R691
RES ARRAY 5 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf