Xilinx 17S40LPC
17S40LPC picture photo
Mfg. Part Number
17S40LPC
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan Family of One-Time Programmable Configuration PROMs IC
Datasheet Download
17S40LPC.pdf
Availability of 17S40LPC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
17S40LPC Order Process
Ship out your order
Specifications of 17S40LPC
Internal Part NumberEIS-17S40LPC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 17S40LPC today.
Series17S40LP
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 17S40LPC
Alternative Part (Replacement)EIS-17S40LPC
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links17S4, 17S40LPC Datasheet, Xilinx Distributor
17S40LPC Details Description
Related parts for 17S40LPC
DIODE SCHOTTKY 30V 350MA SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20QSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 17POS datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
508 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.11UF RADIAL datasheet.pdf