3M 18.03MM-25.4MM-25-8815
18.03MM-25.4MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
18.03MM-25.4MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
18.03MM X 25.4MM 1=25/PK
Datasheet Download
18.03MM-25.4MM-25-8815.pdf
Availability of 18.03MM-25.4MM-25-8815
QUANTITY
18.03MM-25.4MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 18.03MM-25.4MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-18.03MM-25.4MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.40mm x 18.00mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18.03MM-25.4MM-25-8815
Related Links18.03MM-25., 18.03MM-25.4MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
18.03MM-25.4MM-25-8815 Details Description
Related parts for 18.03MM-25.4MM-25-8815
CAP TANT 15UF 16V 20% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 250NH 53A 0.47 MOHM datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 30 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
SR BTS PC 15 ASY C datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf