3M 18.8MM-15.24MM-25-8815
18.8MM-15.24MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
18.8MM-15.24MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
18.8MM X 15.24MM 1=25/PK
Datasheet Download
18.8MM-15.24MM-25-8815.pdf
Availability of 18.8MM-15.24MM-25-8815
QUANTITY
18.8MM-15.24MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 18.8MM-15.24MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-18.8MM-15.24MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline15.24mm x 18.80mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18.8MM-15.24MM-25-8815
Related Links18.8MM-15.2, 18.8MM-15.24MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
18.8MM-15.24MM-25-8815 Details Description
Related parts for 18.8MM-15.24MM-25-8815
FAN AXIAL 119X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75VIN 5 +/-15V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5A SOT428 datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB COAX P RANG 50 OHM 30AU datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf