NorComp 180-015-172L020
180-015-172L020 picture photo
Mfg. Part Number
180-015-172L020
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
CONN DB15 MALE HD CRIMP TIN
Datasheet Download
180-015-172L020.pdf
Availability of 180-015-172L020
QUANTITY
180-015-172L020 Order Process
Ship out your order
Specifications of 180-015-172L020
Internal Part NumberEIS-180-015-172L020
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents180-015-172L020 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model180-015-173.pdf180-015-17(2,3)L000.stp180-015-17(2,3)L000.igs
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Series180
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypePlug for Male Contacts
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Shell Finish Thickness-
NoteContacts Not Provided
Ingress Protection-
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Mating Cycles-
Dielectric Material-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)180-015-172L020
Related Links180-015, 180-015-172L020 Datasheet, NorComp Distributor
180-015-172L020 Details Description
Related parts for 180-015-172L020
CAP CER 13PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
RES SMD 0.25 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
DVI_I - DVI_I A/D CABLE 3M P.WHT datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 400A 2TOWER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
762 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
MCX RA PCB JCK SMT 50 OHM datasheet.pdf