NorComp 180-M15-213R001
180-M15-213R001 picture photo
Mfg. Part Number
180-M15-213R001
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
180-M15-213R001.pdf
Availability of 180-M15-213R001
QUANTITY
180-M15-213R001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 180-M15-213R001
Internal Part NumberEIS-180-M15-213R001
M-SERIES D-Sub Connectors
3D Model180-M15-213.pdf180-M15-213.stp180-M15-213.igs
Standard Package40
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)180-M15-213R001
Related Links180-M15, 180-M15-213R001 Datasheet, NorComp Distributor
180-M15-213R001 Details Description
Related parts for 180-M15-213R001
GROMMET 0.312" PVC BLACK datasheet.pdf
IC BRIDGE SATA PCI-X 256-LPBGA datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf