NorComp 180-M15-213R031
180-M15-213R031 picture photo
Mfg. Part Number
180-M15-213R031
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
180-M15-213R031.pdf
Availability of 180-M15-213R031
QUANTITY
180-M15-213R031 Order Process
Ship out your order
Specifications of 180-M15-213R031
Internal Part NumberEIS-180-M15-213R031
M-SERIES D-Sub Connectors
3D Model180-M15-213.pdf180-M15-213.stp180-M15-213.igs
Standard Package36
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)180-M15-213R031
Related Links180-M15, 180-M15-213R031 Datasheet, NorComp Distributor
180-M15-213R031 Details Description
Related parts for 180-M15-213R031
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/20W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 120/240VAC CHAS datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.039 GRAY 300' datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf