Johanson Technology Inc. 1800BL18B200E
1800BL18B200E picture photo
Mfg. Part Number
1800BL18B200E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN GSM/DCS/PCS/CDMA 1800MHZ
Datasheet Download
1800BL18B200E.pdf
Availability of 1800BL18B200E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1800BL18B200E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1800BL18B200E
Internal Part NumberEIS-1800BL18B200E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1800
PackagingCut Tape (CT)
Frequency Range1.7GHz ~ 1.9GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 200 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)0.8dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1800BL18B200E
Related Links1800BL, 1800BL18B200E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1800BL18B200E Details Description
Related parts for 1800BL18B200E
CONN HEADER 6POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CARD EDGE 130PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2A 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 305MA 2 OHM SMD datasheet.pdf