AVX Corporation 18087A331GAT2A
18087A331GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18087A331GAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
18087A331GAT2A.pdf
Availability of 18087A331GAT2A
QUANTITY
18087A331GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18087A331GAT2A
Internal Part NumberEIS-18087A331GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18087A331GAT2A
Related Links18087A3, 18087A331GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18087A331GAT2A Details Description
Related parts for 18087A331GAT2A
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 200MW SOT323 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.4A 100 MOHM datasheet.pdf