AVX Corporation 1808GA150KAT1A
1808GA150KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1808GA150KAT1A
Brief Description
CAP CER 15PF 2KV NP0 1808
Datasheet Download
1808GA150KAT1A.pdf
Availability of 1808GA150KAT1A
QUANTITY
1808GA150KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1808GA150KAT1A
Internal Part NumberEIS-1808GA150KAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1808GA150KAT1A
Related Links1808GA1, 1808GA150KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1808GA150KAT1A Details Description
Related parts for 1808GA150KAT1A
FUSE RESETTABLE 1.35A 60V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V ESD-PROT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
PELTIER MOD HT4,12,F2,4040,TA,W6 datasheet.pdf
RES 109 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.5MM datasheet.pdf