AVX Corporation 1808JA330JAT1A
1808JA330JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1808JA330JAT1A
Brief Description
CAP CER 33PF 4KV NP0 1808
Datasheet Download
1808JA330JAT1A.pdf
Availability of 1808JA330JAT1A
QUANTITY
1808JA330JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1808JA330JAT1A
Internal Part NumberEIS-1808JA330JAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1808JA330JAT1A
Related Links1808JA3, 1808JA330JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1808JA330JAT1A Details Description
Related parts for 1808JA330JAT1A
CABLE SCSI1-SCSI2 UL2919 .9M datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 176 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 28V 350W OUT T/H datasheet.pdf
60817A117 FEED FINGER datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16PIN CRIMP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 7.5V 200W datasheet.pdf