AVX Corporation 1808SC681KAT1A
1808SC681KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1808SC681KAT1A
Brief Description
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 1808
Datasheet Download
1808SC681KAT1A.pdf
Availability of 1808SC681KAT1A
QUANTITY
1808SC681KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1808SC681KAT1A
Internal Part NumberEIS-1808SC681KAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1808SC681KAT1A
Related Links1808SC6, 1808SC681KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1808SC681KAT1A Details Description
Related parts for 1808SC681KAT1A
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN MALE M8 4POS R/A 3M CABLE datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 6WSON datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 770UH 4.7A SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 6.3V X7R 01005 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf