Cornell Dubilier Electronics 168332K100A-F
168332K100A-F picture photo
Mfg. Part Number
168332K100A-F
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
168332K100A-F.pdf
Availability of 168332K100A-F
QUANTITY
168332K100A-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 168332K100A-F
Internal Part NumberEIS-168332K100A-F
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)168332K100A-F
Related Links168332, 168332K100A-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
168332K100A-F Details Description
Related parts for 168332K100A-F
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 560PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
TOUCH SCREEN DIGITAL 5.7" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A TO-220 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2650-B 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf