AVX Corporation 18121C334JAT2A
18121C334JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18121C334JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
18121C334JAT2A.pdf
Availability of 18121C334JAT2A
QUANTITY
18121C334JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18121C334JAT2A
Internal Part NumberEIS-18121C334JAT2A
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18121C334JAT2A
Related Links18121C3, 18121C334JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18121C334JAT2A Details Description
Related parts for 18121C334JAT2A
RES SMD 226 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT SAMPLING 24DIP datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IGBT MODULE TRENCH PHASE LEG D1 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16MSOP datasheet.pdf