AVX Corporation 18121C474JAT2A
18121C474JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18121C474JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
18121C474JAT2A.pdf
Availability of 18121C474JAT2A
QUANTITY
18121C474JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18121C474JAT2A
Internal Part NumberEIS-18121C474JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18121C474JAT2A
Related Links18121C4, 18121C474JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18121C474JAT2A Details Description
Related parts for 18121C474JAT2A
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 6POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE FOR MPLAB-ICE datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
DUCT COVER PVC HINGED BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM ORN WATER CLR datasheet.pdf