AVX Corporation 18122A222GAT2A
18122A222GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18122A222GAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
18122A222GAT2A.pdf
Availability of 18122A222GAT2A
QUANTITY
18122A222GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18122A222GAT2A
Internal Part NumberEIS-18122A222GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18122A222GAT2A
Related Links18122A2, 18122A222GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18122A222GAT2A Details Description
Related parts for 18122A222GAT2A
CONN TERM BLOCK AKZ 1.5 10 datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RELAY MINI SSR 2A 12VDC PCB datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 6A SCREW TERM datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC SMA datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf