AVX Corporation 18122A272KAT2A
18122A272KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18122A272KAT2A
Brief Description
CAP CER 2700PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
18122A272KAT2A.pdf
Availability of 18122A272KAT2A
QUANTITY
18122A272KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18122A272KAT2A
Internal Part NumberEIS-18122A272KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18122A272KAT2A
Related Links18122A2, 18122A272KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18122A272KAT2A Details Description
Related parts for 18122A272KAT2A
RES SMD 140 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COVER FOR RAK-MNT CHASSIS SOLID datasheet.pdf
RES SMD 12.1OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V Y5V 1206 datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
100PK UCB BKR 10A datasheet.pdf