AVX Corporation 18123C104JAT4A
18123C104JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
18123C104JAT4A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1812
Datasheet Download
18123C104JAT4A.pdf
Availability of 18123C104JAT4A
QUANTITY
18123C104JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18123C104JAT4A
Internal Part NumberEIS-18123C104JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18123C104JAT4A
Related Links18123C1, 18123C104JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18123C104JAT4A Details Description
Related parts for 18123C104JAT4A
TOOL STAKING FOR DBL ENDED TERM datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN MD AD BLU 6' datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 18POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 56MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH LATCHING 2 LT. ALMOND datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 40A AC/DC datasheet.pdf