AVX Corporation 18125A392JAT2A
18125A392JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125A392JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
18125A392JAT2A.pdf
Availability of 18125A392JAT2A
QUANTITY
18125A392JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125A392JAT2A
Internal Part NumberEIS-18125A392JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125A392JAT2A
Related Links18125A3, 18125A392JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125A392JAT2A Details Description
Related parts for 18125A392JAT2A
RES 27K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 50K 3-WIRE 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR VRS 5/8" HIGH OUT 190V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 160MA 2.7 OHM datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR VERT datasheet.pdf
RES SMD 856 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf