AVX Corporation 18125A822GAT2A
18125A822GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125A822GAT2A
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
18125A822GAT2A.pdf
Availability of 18125A822GAT2A
QUANTITY
18125A822GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125A822GAT2A
Internal Part NumberEIS-18125A822GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125A822GAT2A
Related Links18125A8, 18125A822GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125A822GAT2A Details Description
Related parts for 18125A822GAT2A
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 240V datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH DIP AUTO SEALED 7POS datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 180MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf