AVX Corporation 18125A822KAT2A
18125A822KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125A822KAT2A
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
18125A822KAT2A.pdf
Availability of 18125A822KAT2A
QUANTITY
18125A822KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125A822KAT2A
Internal Part NumberEIS-18125A822KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125A822KAT2A
Related Links18125A8, 18125A822KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125A822KAT2A Details Description
Related parts for 18125A822KAT2A
FIXED IND 8.2MH 88MA 46.5 OHM TH datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
IC AMP VIDEO FADE CONTRLD 14SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM 8DIP datasheet.pdf
IC DIFF RCVR DUAL HS 8VSSOP datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 200W ISOPLUS247 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf