AVX Corporation 18125C335KAT2A
18125C335KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125C335KAT2A
Brief Description
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
18125C335KAT2A.pdf
Availability of 18125C335KAT2A
QUANTITY
18125C335KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125C335KAT2A
Internal Part NumberEIS-18125C335KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125C335KAT2A
Related Links18125C3, 18125C335KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125C335KAT2A Details Description
Related parts for 18125C335KAT2A
RES 220 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT TEST PROBE W/BANANA TIP SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232/RS485/EIA562 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GR SN datasheet.pdf
PTC RESETTABLE FUSE RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
CAP POLY 39UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP POLY 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf