AVX Corporation 18127A222FAT9A
18127A222FAT9A picture photo
Mfg. Part Number
18127A222FAT9A
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
18127A222FAT9A.pdf
Availability of 18127A222FAT9A
QUANTITY
18127A222FAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18127A222FAT9A
Internal Part NumberEIS-18127A222FAT9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18127A222FAT9A
Related Links18127A2, 18127A222FAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18127A222FAT9A Details Description
Related parts for 18127A222FAT9A
ANTENNA 916MHZ RA 1/4 WAVE WHIP datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 96.3VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC SUPP-VOLTAGE SUPERVISOR 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
VRS M3Q.375X2.5 SMTH 24LDS datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 27POS .100" SNGL ROW datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 200W ACC-6L datasheet.pdf