AVX Corporation 18127C103JAT2A
18127C103JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18127C103JAT2A
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812
Datasheet Download
18127C103JAT2A.pdf
Availability of 18127C103JAT2A
QUANTITY
18127C103JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18127C103JAT2A
Internal Part NumberEIS-18127C103JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18127C103JAT2A
Related Links18127C1, 18127C103JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18127C103JAT2A Details Description
Related parts for 18127C103JAT2A
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS RT ANG SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf