AVX Corporation 1812AC392KAT1A
1812AC392KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1812AC392KAT1A
Brief Description
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
1812AC392KAT1A.pdf
Availability of 1812AC392KAT1A
QUANTITY
1812AC392KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812AC392KAT1A
Internal Part NumberEIS-1812AC392KAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812AC392KAT1A
Related Links1812AC3, 1812AC392KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812AC392KAT1A Details Description
Related parts for 1812AC392KAT1A
MICROGRABBER THIN EACH END BLACK datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL VOUT 12TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.71A 236 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
EX3 DEBURRING WHEEL 6" 8A MED datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL NK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HDM 5EMPR070F090F G datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf