AVX Corporation 1812CA221KAT1A\SB
1812CA221KAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812CA221KAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 220PF 630V NP0 1812
Datasheet Download
1812CA221KAT1A\SB.pdf
Availability of 1812CA221KAT1A\SB
QUANTITY
1812CA221KAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812CA221KAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812CA221KAT1A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)