AVX Corporation 1812CA392KAT1A
1812CA392KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1812CA392KAT1A
Brief Description
CAP CER 3900PF 630V NP0 1812
Datasheet Download
1812CA392KAT1A.pdf
Availability of 1812CA392KAT1A
QUANTITY
1812CA392KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812CA392KAT1A
Internal Part NumberEIS-1812CA392KAT1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812CA392KAT1A
Related Links1812CA3, 1812CA392KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812CA392KAT1A Details Description
Related parts for 1812CA392KAT1A
PHOTODIODE BLUE 7.95MM SQ TO-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR IMAGE VGA COLOR CMOS PLCC datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
SSD 2.5" SATA 64GB PE SLC COM datasheet.pdf