AVX Corporation 1812CC470JAT1A\SB
1812CC470JAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812CC470JAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 47PF 630V X7R 1812
Datasheet Download
1812CC470JAT1A\SB.pdf
Availability of 1812CC470JAT1A\SB
QUANTITY
1812CC470JAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812CC470JAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812CC470JAT1A\SB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812CC470JAT1A\SB
Related Links1812CC47, 1812CC470JAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812CC470JAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812CC470JAT1A\SB
RES ARRAY 3 RES 47K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 37.38"W datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
GDT 800V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
T4012, 4NC BBM, FLEX2 ACT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf