AVX Corporation 1812GA151MAT1A\SB
1812GA151MAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812GA151MAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 150PF 2KV NP0 1812
Datasheet Download
1812GA151MAT1A\SB.pdf
Availability of 1812GA151MAT1A\SB
QUANTITY
1812GA151MAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812GA151MAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812GA151MAT1A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812GA151MAT1A\SB
Related Links1812GA15, 1812GA151MAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812GA151MAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812GA151MAT1A\SB
CABLE TIE INTERMED NAT 11.4" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 6TDFN datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3748 8UH SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SINGULATION PRESS datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf