AVX Corporation 1812GA220JAT1A\SB
1812GA220JAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812GA220JAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 22PF 2KV NP0 1812
Datasheet Download
1812GA220JAT1A\SB.pdf
Availability of 1812GA220JAT1A\SB
QUANTITY
1812GA220JAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812GA220JAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812GA220JAT1A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812GA220JAT1A\SB
Related Links1812GA22, 1812GA220JAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812GA220JAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812GA220JAT1A\SB
IC 4.35V P-P 10% SOT23-3 datasheet.pdf
CONTACT TOUCH AND HOLD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET/IGBT 44-PLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP5425DO datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP3163 BUCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf