AVX Corporation 1812HC122KAT3A\SB
1812HC122KAT3A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812HC122KAT3A\SB
Brief Description
CAP CER 1200PF 3KV X7R 1812
Datasheet Download
1812HC122KAT3A\SB.pdf
Availability of 1812HC122KAT3A\SB
QUANTITY
1812HC122KAT3A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812HC122KAT3A\SB
Internal Part NumberEIS-1812HC122KAT3A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812HC122KAT3A\SB
Related Links1812HC12, 1812HC122KAT3A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812HC122KAT3A\SB Details Description
Related parts for 1812HC122KAT3A\SB
IC DAC 12BIT DUAL SER 16-QSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4A TO220 datasheet.pdf
CABLE IPASS 36CKT 0.5M datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 20NS 160PQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
10.8MM RA PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf