AVX Corporation 1812JA470KAT1A\SB
1812JA470KAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812JA470KAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 47PF 4KV NP0 1812
Datasheet Download
1812JA470KAT1A\SB.pdf
Availability of 1812JA470KAT1A\SB
QUANTITY
1812JA470KAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812JA470KAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812JA470KAT1A\SB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812JA470KAT1A\SB
Related Links1812JA47, 1812JA470KAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812JA470KAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812JA470KAT1A\SB
RES SMD 4.75KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4A SOT23 datasheet.pdf
CONN SOCKET 72POS STANDRD M3 GLD datasheet.pdf
TERM BLOCK FUSE HOLDER datasheet.pdf
06P MTA156 CONN ASSY 18AWG datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SOC VER POKA-YOKE datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf