Littelfuse 1812L075/33DR
1812L075/33DR picture photo
Mfg. Part Number
1812L075/33DR
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESETTABLE 33V 750MA 1812L
Datasheet Download
1812L075/33DR.pdf
Availability of 1812L075/33DR
QUANTITY
1812L075/33DR Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812L075/33DR
Internal Part NumberEIS-1812L075/33DR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPOLYFUSE® 1812L
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max33V
Current - Max20A
Current - Hold (Ih) (Max)750mA
Current - Trip (It)1.5A
R Min/Max0.110 ~ 0.400 Ohm
Time to Trip0.2s
Package / Case1812 (4532 Metric), Concave
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812L075/33DR
Related Links1812L0, 1812L075/33DR Datasheet, Littelfuse Distributor
1812L075/33DR Details Description
Related parts for 1812L075/33DR
RES SMD 62K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 12POS R/A KEY-YY TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 100V 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 395MA 400 MOHM TH datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 80MA 400 MOHM datasheet.pdf