API Delevan 1812R-151G
1812R-151G picture photo
Mfg. Part Number
1812R-151G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 818MA 300 MOHM
Datasheet Download
1812R-151G.pdf
Availability of 1812R-151G
QUANTITY
1812R-151G Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-151G
Internal Part NumberEIS-1812R-151G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance150nH
Tolerance±2%
Current Rating818mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-151G
Related Links1812R, 1812R-151G Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-151G Details Description
Related parts for 1812R-151G
DIODE ZENER 5.6V 1W SMA datasheet.pdf
IC ADSL/ADSL2 LINE DRVR 28-TSSOP datasheet.pdf
IC ADC CONV 4-CH SERIAL 16SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
SAFE LITE CURTAIN ARM/FOOT 484MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 17000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.23V 500MW SOD80 datasheet.pdf