API Delevan 1812R-152H
1812R-152H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-152H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 578MA 600 MOHM
Datasheet Download
1812R-152H.pdf
Availability of 1812R-152H
QUANTITY
1812R-152H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-152H
Internal Part NumberEIS-1812R-152H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±3%
Current Rating578mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-152H
Related Links1812R, 1812R-152H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-152H Details Description
Related parts for 1812R-152H
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SSD 96GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC PWR MANAGEMENT SYSTEM 20-QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
15P FEMALE SC THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 1MM RND .188" datasheet.pdf