API Delevan 1812R-153H
1812R-153H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-153H
Brief Description
FIXED IND 15UH 283MA 2.5 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-153H.pdf
Availability of 1812R-153H
QUANTITY
1812R-153H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-153H
Internal Part NumberEIS-1812R-153H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±3%
Current Rating283mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-153H
Related Links1812R, 1812R-153H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-153H Details Description
Related parts for 1812R-153H
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 225MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 800 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 250MA 400 MOHM datasheet.pdf