API Delevan 1812R-153H
1812R-153H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-153H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 283MA 2.5 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-153H.pdf
Availability of 1812R-153H
QUANTITY
1812R-153H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-153H
Internal Part NumberEIS-1812R-153H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±3%
Current Rating283mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-153H
Related Links1812R, 1812R-153H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-153H Details Description
Related parts for 1812R-153H
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
SENS 1500PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 348 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf