API Delevan 1812R-154F
1812R-154F picture photo
Mfg. Part Number
1812R-154F
Brief Description
FIXED IND 150UH 149MA 9 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-154F.pdf
Availability of 1812R-154F
QUANTITY
1812R-154F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-154F
Internal Part NumberEIS-1812R-154F
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±1%
Current Rating149mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-154F
Related Links1812R, 1812R-154F Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-154F Details Description
Related parts for 1812R-154F
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 1.2A 6-SSOT datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 50MA 8.3 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL BEVEL 4.5" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf