Susumu RG1005V-1621-C-T10
RG1005V-1621-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1621-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1621-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1621-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1621-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1621-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1621-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1621-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1621-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1621-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1621-C-T10
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 3A datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V TO-220FP datasheet.pdf
OSC XO 77.76MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
5.6UF 350V 10X16 SINGLE END datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1MSPS 32TQFN datasheet.pdf
CABLE 12COND 14AWG SHLD 100' datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT 10.16MM 1POS datasheet.pdf