API Delevan 1812R-154J
1812R-154J picture photo
Mfg. Part Number
1812R-154J
Brief Description
FIXED IND 150UH 149MA 9 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-154J.pdf
Availability of 1812R-154J
QUANTITY
1812R-154J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-154J
Internal Part NumberEIS-1812R-154J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±5%
Current Rating149mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-154J
Related Links1812R, 1812R-154J Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-154J Details Description
Related parts for 1812R-154J
RES SMD 332 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT FOR SURFACE BURNER datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
IC 16BIT D TRANSP LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 54POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf