API Delevan 1812R-223H
1812R-223H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-223H
Brief Description
FIXED IND 22UH 250MA 3.2 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-223H.pdf
Availability of 1812R-223H
QUANTITY
1812R-223H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-223H
Internal Part NumberEIS-1812R-223H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-223H
Related Links1812R, 1812R-223H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-223H Details Description
Related parts for 1812R-223H
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf