Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD19HA-LC
D38999/24JD19HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD19HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JD19HA-LC.pdf
Availability of D38999/24JD19HA-LC
QUANTITY
D38999/24JD19HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD19HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD19HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD19HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD19HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD19HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD19HA-LC
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 32.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf