API Delevan 1812R-330M
1812R-330M picture photo
Mfg. Part Number
1812R-330M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 1A 150 MOHM SMD
Datasheet Download
1812R-330M.pdf
Availability of 1812R-330M
QUANTITY
1812R-330M Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-330M
Internal Part NumberEIS-1812R-330M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance33nH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-330M
Related Links1812R, 1812R-330M Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-330M Details Description
Related parts for 1812R-330M
CONN RCPT .100" 27PS GOLD WW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 4V 10% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf